#

ORLAIDĖSOrlaidžių yra įvairių: jos gali būti vertikalios ir horizontalios, montuojamos į lango rėmą arba tarp rėmo ir stiklo paketo. Pigiausios – įrengtos lango profilyje. Automatizuotos orlaidės patikimai saugo patalpų šilumą, reaguoja į patalpų drėgmęyra saugios, puikiai slopina triukšmą ir namuose palaiko optimalų mikroklimatą.
Orlaidžių įvairovė – didžiulė. Telieka nuspręsti, kokią orlaidę pasirinkti – horizontalią ar tradicinę vertikalią. Saugesnėmis ir patikimesnėmis laikomos vertikalios orlaidės. Vertikalios orlaidės apima didesnį oro gūsio aukštį. Kadangi šiltas oras kyla, o šaltas leidžiasi, patalpoje, kurioje nėra priverstinės ventiliacijos, vertikalios orlaidės yra nepralenkiamos pagal oro vėdinimo efektyvumą. Kai žiemą pravėrus langą pernelyg šalta, gali prisnigti ar prilyti, vertikalios orlaidės tampa nepakeičiamos. Jos patikimos, labai tvirtos, jose montuojamos apsauginės grotelės nuo lietaus ir įsilaužimo, tinklelis nuo uodų.
Modernios šiuolaikinės orlaidės laikomos saugiu ir patikimu patalpų vėdinimo būdu. Nors orlaidės kartais nepagrįstai laikomos pasenusiu sprendimu, jos ventiliavimo našumu kol kas dar nėra pralenktos. Atsižvelgiant į tai, koks lauke oras ir kokio dydžio pati orlaidė, į patalpą per valandą patenka nuo 5 iki 150 kubinių metrų oro. Tai pats efektyviausias patalpų vėdinimo būdas. Pravartu žinoti, kad elementariausia orlaidė turi atitikti du pagrindinius reikalavimus – galimybę greitai pravėdinti patalpas bei galimybę lėtai, bet nuolat (be skersvėjų) vėdinti patalpas.


Vertikalioji orlaidė - kad namai kvėpuotų

Kas trečias užsakovas užsisako langus būtent su tokiomis orlaidėmis. 99 proc. užsisakiusiųjų liko patenkinti šiuo sprendimu. Tai optimaliausias pasirinkimas kainos ir naudos atžvilgiu. Vertikalioji orlaidė užtikrins puikų kambario vėdinimą, maksimaliai apsaugos langus nuo rasojimo, nes patalpose nesikaups drėgmė. Lietuvos klimato sąlygomis tai bene vienintelis efektyvus būdas vėdinti bustą, kuriame nepakankamai gerai veikia natūrali ventiliacija. Ne veltui vertikalioji orlaidė seniau buvo ypač populiari mediniuose languose.
Verta paminėti, kad vertikaliosios orlaidės yra labai saugios. Jas be baimės galite palikti praviras, išvykdami ilgesniam laikui iš namų, nes iš lauko pusės įmontuotos grotelės. Maža to, pro šią orlaidę į kambarį nepatenks nei lietus, nei vabzdžiai (pastaruosius sulaikys specialus tinklelis).